+38 (096) 014-71-12

Касовий апарат для спрощенців 

Коли треба його реєструвати, що зміниться та бухгалтерські послуги на єдиному податку з застосуванням РРО/ПРРО (касовим апаратом)  

Наразі стає дуже актуальними питання щодо встановлення касового апарату для спрощенців (ФОП): 

- коли його треба встановлювати? 
- який саме треба обрати? 
- скільки він буде коштувати? 
- що зміниться в діяльності підприємця з встановленням РРО/ПРРО?  

Ми даємо відповіді на ці питання та надаємо рекомендації, на що треба звернути увагу, обираючи бухгалтерські послуги для ФОП. 

Перше питання: коли треба встановлювати (реєструвати) касовий апарат (РРО/ПРРО) фізичній особі-підприємцю, що зареєстрований на єдиному податку?

ФОП на спрощеній системі (єдиний податок) зобов’язаний зареєструвати касовий апарат, якщо він (вона) отримує дохід: у готівковій формі та/або з використанням платіжних сервісів (еквайринг, Liqpay та інші). Якщо рівень доходу перевищив 220 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме 1 320 000 гривень (2021 рік), такий ФОП зобов’язаний зареєструвати РРО/ПРРО та отримувати дохід з застосуванням касового апарату уже з першого числа наступного кварталу.  
 
Приклад: ФОП, що надає послуги як салон краси, отримує дохід: безготівково, готівково та з використанням ПОС-терміналу (еквайринг), загальний дохід перевищив 1 320 000 гривень у липні 2021 року. Такий ФОП зобов’язаний зареєструвати та працювати з застосуванням РРО/ПРРО вже з 01.10.2021 року (з першого числа наступного кварталу). 

ВАЖЛИВО!  ФОПи, які отримують дохід ТІЛЬКИ безготівково (з рахунка споживача на рахунок ФОПа), касовий апарат реєструвати та застосовувати не зобов’язані. 

Яскравим прикладом цього є надання IT-послуг. ФОП на третій групі надає послуги іншим юридичним особам (у тому числі іноземним компаніям) та, отримуючи дохід тільки у вигляді безготівкових надходжень від юридичних осіб, не встановлюють РРО/ПРРО, оскільки такі операції не повинні реєструватися через касовий апарат. 

Є ще декілька винятків із правил, коли саме можна не встановлювати касовий апарат, тому наша рекомендація: якщо ви бачите, що ваш дохід наближається до позначки в 1 320 000 грн, обговоріть це питання з вашим бухгалтером або зверніться до нас, щоб спланувати наступні дії та бути у безпеці.  

Друге питання: які є види касових апаратів, який краще обрати та скільки це коштує? 

Існує два види касових апаратів: 

-      РРО (реєстратор розрахункових операцій) – це класичний пристрій, який ми всі бачимо у супермаркетах. Існує дуже багато його моделей, вартість пристрою від 6 000 до 20 000 гривень. Крім того його потрібно заправляти стрічкою (на ній друкується інформація) та обслуговувати у сервісній компанії, яка буде відповідати за опломбування та технічну справність апарату (200-300 гривень у місяць). Отже, доведеться сплатити за пристрій одноразово та щомісячно за сервісне обслуговування. Також цей пристрій потрібно програмувати під свій бізнес (налаштовувати номенклатуру) або синхронізувати з іншими програмами, де ведеться облік.  

-      ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій) – з’явився з серпня 2020-го року. Принцип реєстрації операцій залишився незмінний, змінився лише механізм. Замість пристрою, який дорогий і який треба обслуговувати, використовується програма, як додаток, який скачується з мережі інтернет за посиланням. Ви налаштовуєте цей додаток у себе на комп’ютері, ноутбуці, планшеті або навіть на телефоні, сплачуєте ліцензію за користування (вартість складає 1 000 – 3 000 гривень у рік) і все. Залишається тільки зареєструвати у податковій, налаштувати номенклатуру та можна спокійно створювати чеки з продажу.

Звісно, другий варіант значно дешевший і зручніший, але оскільки ця програма молода (існує лише рік), будьте готові, що там все працює не дуже злагоджено. Треба буде звикнути до помилок й збоїв в роботі додатка та до постійно зайнятої гарячої лінії для звернень, що часом дуже дратує. 

Який обрати варіант, РРО або ПРРО, обирати Вам. Для остаточного прийняття рішення рекомендуємо Вам звернутися до бухгалтера, щоб отримати консультацію саме про ваш випадок. Напишіть нам у буд-який месенджер, що бачите на сайті, і ми з радістю вам допоможемо.   

Третє питання:що зміниться в діяльності підприємця з встановленням (реєстрацією) касового апарату? 

Після реєстрації РРО/ПРРО підприємець повинен зрозуміти, що його життя змінилося. Більше не існує варіанту взяти кошти за товар/послугу і потім просто включити їх в загальний місячний дохід у книгу обліку доходів. 

НА КОЖНУ ОПЕРАЦІЮ, ЩО ПІДЛЯГАЄ РЕЄСТРАЦІЇ ЧЕРЕЗ РРО/ПРРО ТРЕБА ВИПИСУВАТИ ЧЕК. Тож, підприємцю треба прийняти ці зміни, навчитися працювати з касовим апаратом та виписувати чеки після кожної операції. Бухгалтер, який (яка) надає вам послуги, буде лише перевіряти правильність формування звітів у РРО/ПРРО та звіряти зарахування на рахунок в банку, щоб унеможливити наявність помилок (окрім звичайної роботи бухгалтера з контролю сплати податків і подання звітів). Отже, думка «я тільки зареєструю касовий апарат, а все інше зробить мій бухгалтер» дуже хибна, бо для того, щоб це було так, бухгалтер має бути поруч з вами весь час для відслідковування продажів товарів/послуг, щоб виписувати чеки. А це сплата за повний робочий день. Думаю, це було б занадто дорого для підприємця, але кожен обирає своє. 

Зробимо висновок, що якщо протягом 2021-го року сукупний дохід по вашому ФОПу не перевищить 1 320 000 гривень, ви можете спокійно допрацьовувати до грудня місяця, а там вже шукати бухгалтера, що допоможе вам розібратися, чи потрібен вам РРО/ПРРО і які ваші наступні кроки

Бо незалежно від обсягу доходів за 2021 рік вже з 01 січня 2022 року всіх ФОПів чекає обов’язок здійснювати операції саме з використанням РРО/ПРРО.    

Наша рекомендація – обрати надійного бухгалтера, що слідкує за новинами та буде поруч з вами в цей перехідний момент. Це дозволить вам бути впевненим у своїх рішеннях та не попасти під штрафи. Будемо раді зустрічі. Звертайтеся до нас, ми завжди допоможемо.  

З повагою, ТОВ «Сігма Солюшинс»  

м. Київ, ​вулиця Верховинна 36А

 info@sigmasolutions.com.ua

+38 (096) 014-71-12

Ми працюємо: 
пн-пт 09:30 – 17:30 
сб-нд вихідний

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Напишіть нам, відповімо на всі



Заявка принята в обработку
Ошибка