+38 (073) 305-10-55

Про повідомлення від податкової про приведення у відповідність облікових даних (місця проживання) 

Шановні клієнти, в останні дні жовтня багато хто отримав листа з податкової про приведення у відповідність облікових даних, а саме місця проживання фізичної особи – платника податків.

 ДПІ наголошує, що здійснено аналіз актуальності та достовірності реєстраційних даних фізичних осіб – підприємців, в результаті якого виявлено розбіжності даних Вашої податкової адреси та даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Відповідно до пункту 70.7 статті 70 Податкового Кодексу України фізичні особи – платники податків в разі зміни даних (наприклад зміна місця проживання (податкової адреси), зміна прізвища, імені, по батькові, тощо) зобов´язані подавати контролюючим органам відомості про зміну таких даних протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання до контролюючих органів Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (Форма № 5 ДР). 

 Також багато хто зареєстрований не за місцем прописки, а за місцем фактичного проживання, це також можливо, згідно  ст.45 ПКУ «Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі». Звісно, такі ФОПи отримали подібне повідомлення, бо реєстрація фізичної особи та податкова адреса за місцем проживання – відрізняються. 

 Отримання цього листа не означає, що Вам потрібно бігти до податкової та доказувати, що нічого не змінилося, цей лист надійшов багато кому, і має профілактичний характер, щоб кожен перевірив свої дані, може у вас  щось дійсно змінилося з моменту реєстрації, а ви продовжуєте платити податки до податкової, до якої не маєте жодного відношення. Якщо подібних змін немає, тоді все добре, не переймайтеся та забудьте про цей лист.  

Висновок: якщо з моменту отримання вами ІПН відбулись якісь зміни: прізвище, прописка, тощо, потрібно про це повідомити податкову (Форма 5-ДР). За не виконання цієї вимоги механізм стягнення штрафних санкцій поки що не розроблений.  
 
С повагою, ООО «Сигма Солюшинс»  

м. Київ, вул. Михайла Котельника, 25

 info@sigmasolutions.com.ua

+38 (073) 305-10-55

Ми працюємо: 
пн-пт 09:30 – 17:30 
сб-нд вихідний

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Напишіть нам, відповімо на всіЗаявка принята в обработку
Ошибка