+38 (096) 014-71-12

Відтермінування обов'язкової реєстрації РРО (ПРРО) на рік для підприємців, звільнення від оплати податків для першої групи та інші зміни  

Кому все ж потрібно встановити касові апарати з січня 2021 року, коригування лімітів для спрощенців та інші важливі зміни в законодавстві для ФОП. Розглянемо разом, що ж змінилося.

Перший блок змін був прийнятий 09.12.2020 року, коли був опублікований закон № 1017-ІХ, який забезпечив ряд змін до Податкового кодексу. Розглянемо детально кожен момент: 

1. Відтермінування на рік (до 01 січня 2022) обов'язкового застосування РРО (ПРРО) для підприємців спрощенців (друга, третя і четверта група) за винятком таких сфер:
• реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (каміння);
• реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;
• реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення, і надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.

Якщо ви не працюєте в одній з вищевказаних сфер і рівень вашого доходу у 2020-му році не перевищив 1 млн. гривень, тоді у вас немає обов’язку реєструвати касовий апарат з січня 2021 року.  

Всі ФОП, які працюють у вищезазначених трьох сферах, повинні працювати тільки із застосуванням РРО (ПРРО). 

Це означає, що якщо ви займаєтеся продажем ювелірних виробів або продаєте пилососи, мобільні телефони, колонки, навушники, побутову техніку тощо (повний перелік товарів тут), у вас стоматологія або інші послуги, пов'язані з медициною, вам необхідно вже зараз займатися реєстрацією РРО (ПРРО). 

На сьогодні, вже реалізовано кілька зручних сервісів програмних касових апаратів, які інтуїтивно прості у використанні та не вимагають постійного технічного обслуговування, як класичні касові апарати. Вартість абонплати за ці сервіси приблизно близько 1000 грн на рік. Реалізована постійна технічна підтримка і навіть можливість браузерних версій (тобто працює практично з будь-якого пристрою). 

Рік тому про такі можливості можна було тільки мріяти, зараз це вже наша реальність. Тож реєстрацією ПРРО лякатися точно не варто, потрібно просто звернутися до професіоналів за консультацією і розібратися, як вам налаштувати цей процес. Вартість наших послуг з реєстрації ПРРО і консультацій ви зможете подивитися тут.  

Нагадаємо, що у першої групи ФОП немає обов’язку реєструвати касовий апарат незалежно від виду діяльності. 

2. Зміна граничного обсягу доходу, при перевищенні якого потрібно обов'язково реєструвати РРО, до 220 розмірів мінімальної заробітної плати. Тобто у 2021 році це буде 1 320 000 грн. Якщо ваш дохід в готівковій та безготівковій формі перевищить цю суму, вам обов'язково потрібно буде зареєструвати РРО (ПРРО). Ми надаємо послугу реєстрації ПРРО, з нашими тарифами ви можете ознайомитися тут
3. Зміни граничних обсягів доходів для спрощенців. Верховна рада прив'язала розрахунок граничного доходу за групами до кількості мінзарплат наступним чином:  

Група єдиного податку для ФОП
Було          
Стало Приклад: розрахунок ліміту на 2021 рік (мін. зарплата 6000 грн)
Перша група 1 мільйон 167 min зп 1 002 000
Друга група 5 мільйонів 834 min зп 5 004 000
Третя група 7 мільйонів 1167 min зп 7 002 000

При зростанні мінімальної заробітної плати щорічно і ліміти граничних доходів зростатимуть. Береться в розрахунок розмір мінзарплати, встановлений на 01 січня кожного року. Тобто, якщо протягом року розмір мінімальної зарплати змінюється, то розмір ліміту доходу за групами не перераховується.  

4. Виключили норми про механізм «кешбека». Дана норма передбачала процес подачі скарги від споживача товарів або послуг про те, що йому не надали фіскальний чек за придбаним товаром або/та послугою. За розглядом даної скарги податкова починає перевірку ФОП, за результатами якої, якщо підтверджується факт, що ФОП працює без РРО (ПРРО), підприємець платить подвійну вартість товару, який був проданий без застосування касового апарату. Ця подвійна вартість ділиться 50 на 50 між клієнтом, який поскаржився (він отримує відшкодування в розмірі 100% від купленого товару) і податковою інспекцією, яка успішно підтвердила факт порушення законодавства. Ця система передбачала контроль підприємців самими споживачами, але вона може бути застосована тільки в разі, коли у всіх ФОП вже стоять касові апарати.  

5. Продовжили на рік понижені норми в розрахунках штрафів за порушення окремих вимог щодо застосування РРО. 

6. Додали можливість для ФОП, які надають послуги онлайн (дистанційно), при розрахунках за такі послуги онлайн, не реєструвати касові апарати. Тобто для обліку даних операцій встановлення РРО не обов'язково. Якщо ви надаєте послуги дистанційно, наприклад, продаєте вебінари, семінари, навчання тощо, і отримуєте за свої послуги кошти за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування, то вам не потрібно встановлювати РРО (ПРРО), тому що ці операції не підлягають реєстрації.  

Другий блок змін прийнятий Законом України № 1072 - IX від 04.12.2020 року

Ним передбачено ряд можливостей щодо списання боргу по податках, відстрочок щодо погашення заборгованості, списання штрафних санкцій, якщо ФОП самостійно закриває заборгованість перед бюджетом, і, звичайно ж, не обкладання податками тих сум, які отримані як фінансова допомога від держави.

Так само цим законом передбачено звільнення ФОП першої групи від оплати податків (єдиного та ЄСВ) в період з грудня 2020 року по травень 2021 року.  

Тобто, якщо ви ФОП першої групи, ви можете з грудня 2020 по травень 2021 року не оплачувати за себе податки. Однак, при подачі звітності за 2021 рік, потрібно правильно показати цю пільгу і не «включити» зобов'язання по оплаті податку за результатами річної декларації або Звіту ЄСВ. Якщо ви не знаєте, як подати звітність або не впевнені, що зробите це правильно, краще зверніться до професіоналів, щоб уникнути можливих помилок. Кваліфікований бухгалтер запитає все, що необхідно, візьме документи і перегляне інформацію по нарахуванню та сплаті податків, розкриє вам повну картину саме для вашого ФОП, щоб ви задали всі необхідні питання і, отримав відповіді, далі спали спокійно.  

Якщо підбити підсумок, ліміти доходу для ФОП у 2021 році сильно не змінилися, але зміна механізму розрахунку цих лімітів - це вже добре, тому що з ростом мінімальних заробітних плат, будуть рости ліміти доходів для ФОП. Відстрочка зобов'язання щодо застосування РРО (ПРРО) ще на рік – також позитивна зміна, тому що малий бізнес зараз не витримає додаткового навантаження, та й сам ПРРО ще технічно не готовий приймати і реєструвати дані по всій країні. Також не може не радувати той факт, що ФОП, які надають послуги онлайн і так само отримують оплату онлайн, не повинні реєструвати касові апарати.  

У вас є податковий борг, і ви хочете дізнатися, чи можливо списати його на підставі прийнятих законів? 

Ви відчуваєте, що тільки но прийняті закони якось впливають на вас, але не знаєте, як саме? Ви не хочете зробити помилок при подачі звітів за 2020-й рік? 

Звертайтеся по допомогу до нас. Ми проведемо детальну консультацію, розберемо ваш випадок і надамо якісну послугу.  

Грудень 2020 багатий на зміни в законодавстві, особливо для підприємців. Читайте про прийняті зміни в наших наступних новинах, телефонуйте і пишіть ваші питанням. Ми раді бути корисні для вас. 

З повагою, ТОВ «Сігма солюшинс»  

м. Київ, ​вулиця Верховинна 36А

 info@sigmasolutions.com.ua

+38 (096) 014-71-12

Ми працюємо: 
пн-пт 09:30 – 17:30 
сб-нд вихідний

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Напишіть нам, відповімо на всі



Заявка принята в обработку
Ошибка