+38 (073) 305-10-55

СПЛАТА ПОДАТКІВ ТА ПОДАННЯ ЗВІТНОСТІ ДЛЯ ФОП ПІД ЧАС ВІЙНИ  

Шановні клієнти, уряд запровадив пакет рішень для підтримки бізнесу під час воєнного стану, а саме:

-           Всі ФОПи повністю звільняються від сплати ЄСВ з 01 березня 2022 року. 

-           ФОПи першої та другої групи, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, мають право не оплачувати єдиний податок. 

-           Жодних штрафних санкцій, за несплату податків та не подачу звітності під час дії воєнного стану, нараховано не буде.

-           ФОПи третьої групи можуть обрати перехід на єдиний податок з особливостями оподаткування, який становить 2% від доходу. Даний режим діє тільки під час дії воєнного стану, та після його скасування всі ФОП що обрали цю форму повертаються на свою звичайну третю групу  (5%) з 01 числа наступного місяця з дати припинення воєнного/надзвичайного стану.  

Що це означає для другої групи ФОП:  

1.         ЄСВ за січень та лютий 2022 (сума 2 860 грн) хто не оплатив, треба буде оплатити. До кінця дії воєнного стану штрафи за не оплату застосовуватись не будуть. 

2.         ЄСВ, з березня  2022 по закінчення дії воєнного стану + 12 місяців, нараховуватись не буде. 

3.         Єдиний податок (1300 грн) нараховується за березень 2022, у квітні оплата цього податку може не нараховуватись, в залежності від того коли скасується дія воєнного стану (наразі це дата 26.04.2022р.) 

Що це означає для третьої групи ФОП:

1.         ЄСВ за січень та лютий 2022 (сума 2 860 грн) хто не оплатив, треба буде оплатити. До кінця дії воєнного стану штрафи за не оплату застосовуватись не будуть. 

2.         ЄСВ з березня по закінчення дії воєнного стану + 12 місяців, нараховуватись не буде. 

3.         Єдиний податок (5% від доходу) не відмінили, відповідно, якщо діяльність не ведеться – то і податку до сплати немає. Подання декларації за перший квартал та сплата податку з діяльності за період першого кварталу відбувається по можливості. До кінця дії воєнного стану штрафи за не оплату та не подачу звітності застосовуватись не будуть. 

4.         З 01 квітня можна обрати перехід на єдиний податок з особливостями оподаткування, який становить 2% від доходу. Звітний період для такої форми залишається квартал, але сплата податку відбувається щомісячно, авансовими внесками, згідно підсумків попереднього календарного місяця. Для переходу на такий єдиний податок з особливостями оподаткування необхідно подати Заяву до податкової до 31 березня 2022 р.    

ВАЖЛИВО
! Якщо ви хочете припинити свою діяльність (реєстрацію ФОП), щоб вам податки взагалі не нараховувались, це можна зробити. Наразі державні реєстри, хоч з проблемами (через хакерські атаки), працюють. АЛЕ, ви маєте розуміти, що після реєстрації припинення діяльності ФОП, ви зможете відновити свою діяльність тільки через 12 місяців. 

! Уряд закликає всіх підприємців, що мають змогу продовжити/відновити свою діяльність, зробити це зараз та сплачувати податки для того, щоб допомогти нашій державі боронити нашу землю. 

З повагою, ТОВ «Сігма солюшинс»   

м. Київ, вул. Михайла Котельника, 25

 info@sigmasolutions.com.ua

+38 (073) 305-10-55

Ми працюємо: 
пн-пт 09:30 – 17:30 
сб-нд вихідний

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Напишіть нам, відповімо на всіЗаявка принята в обработку
Ошибка