+38 (073) 305-10-55

ПОМИЛКИ ЕЛЕКТРОННОГО КАБІНЕТУ ТА МОВЧАЗНА ЗМІНА СТРАТЕГІЇ У НАРАХУВАННІ ПОДАТКІВ ВІД ДПІ (ДФС)  

Нещодавно ДПІ змінила інтерфейс та функціонал електронного кабінету платника податків (cabinet.tax.gov.ua).

 Від цих змін бухгалтери вже отримали багато стресу, адже він (кабінет) або не працював, або видавав дивні помилки, або зовсім не хотів бачити електроні ключи та підписувати ними документи. 

Про те, що електронний кабінет не виконує функції, на нього покладені, складено багато віршів переважно не цензурною мовою. До прикладу, не можливо підписати Податкову декларацію платника єдиного податку, бо він (кабінет) вимагає договір на приєднання:  

І взагалі не важливо, що процедуру спростили та Договору про приєднання більше не існує. Я навіть якщо б хотіла приєднати свій підпис, фізично це зробити не можу, бо його прибрали з документів. І так по колу… і звітність подати неможливо, і зареєструвати ЕЦП неможливо, і це все дуже «вчасно», бо строки подання квартальної звітності горять. І тут починається саме цікаве. 

19 жовтня в електронному кабінеті платника пройшли нарахування по єдиному соціальному внеску для фізичних осіб-підприємців. Чому 19-го? 

Адже регламентовані строки вказані в абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ.

Що ж трапилося? Чому податківці зробили нарахування на 1 день раніше строку та по тим ФОПам, у яких станом на 19-те жовтня не сплачено ЄСВ, вже «світиться недоїмка»? 

ДФС у Чернівецькій області подало своє роз’яснення стосовно строків ще у 2018-му році, де вказано, що в Законі про ЄСВ зазначено «до 20-го числа» і оскільки це «до» не передбачає те, що 20-те число включно, граничний термін по сплаті є 19-те число. 

Але дивіться, всі минулі нарахування по ЄСВ з 2017 року по півріччя 2020-го року проходили щоквартально саме 20-го числа. Тобто сама ДПІ рахувала граничний термін саме 20-го числа (включно):З повагою, ТОВ «Сігма солюшинс»  

Навіть термін сплати зазначений – 20.07 і все було правильно, 3 роки працювало саме так. Люди сплачували, звикли, а зараз:

ДПІ було прийнято рішення на рівному місці зробити проблему, нікого не сповістивши про зміни в строках нарахування ЄСВ, потім оштрафувати підприємців за несвоєчасну сплату (за один день). Мало хто піде до суду за 624 гривні (20% від суми несвоєчасної сплати). Ось і бажане поповнення бюджету. 

І знову не прозора система зі зміною правил в односторонньому порядку, де винен лише один суб’єкт – той, хто платить податки, той хто звітує. А той, кому звітують, не допомагає, а лише міркує, що ж таке ще придумати, щоб побільше здерти. 

Нажаль, зараз це наша реальність. Але ми щиро віримо, що колись настане наш час, коли система буде працювати в обидві сторони, щоб граничні строки та штрафи були і у Державних органах управління, та вони не забували, що вся ця система працює з наших податків та повинна спрощувати нам життя та 
допомагати. 

З повагою, ТОВ «Сігма солюшинс»  

м. Київ, вул. Михайла Котельника, 25

 info@sigmasolutions.com.ua

+38 (073) 305-10-55

Ми працюємо: 
пн-пт 09:30 – 17:30 
сб-нд вихідний

ЗАЛИШИЛИСЯ ЗАПИТАННЯ?

Напишіть нам, відповімо на всіЗаявка принята в обработку
Ошибка